Tahtası Kapatılan borsa şirketleri ile ilgili ne yapılabilir ?

0 oy
18, Mart, 2011 misafir tarafından soruldu
Merhaba

 

Ben Arat Tekstil borsa mağdurları içersindeki küçük yatırımcılardan biriyim.

 

2006’nın son aylarında 0.29 TL üzerinden 90.000'e yakın lot aldım.

 

2007 Mart ayından beri bu kağıtta belirsizlik devam ediyor.Kağıdı göz altı pazarına düştü, Mahkemeler açıldı, bilanço istendi, vermede gecikmeler oldu.”Bilgisayarımız arızalandı” ya kadar bir sürü saçma sapan bahaneler uyduruldu.Borsa dışı işleme tabi oldu...Şu an tahtası kapalı biçimde ne olacağı belirsiz şekilde bekliyor.

Eğer IMKB yada SPK yanıltıcı açıklamaları kanıtlayabiliyorsa neden müdahalede bulunmadı, bizim seneler içerinde yaptığımız tasarrufların kurtlar sofrasında yenmesine göz yumdu, hiç bir fikrim yok

 

Bu konuda bir kaç ekonomi ve köşe yazarına mail attım, ancak söz birliği etmişçesine hiçbirinden cevap gelmedi.

 

Son durum ise Arat Tekstil hisselerinin IMKB den tamamen çıkartıldı.İflasın ertelenme durumu söz konusuDurumun akıbeti, mahkeme süreci hakkında dahi hiçbir bilgi ortada yok…

 

Öğrenmek istediğim küçük yatırımcı olan bizlerin haklarını ne şekilde savunabileceği ? Yatırımcıyı koruma fonu tam olarak nedir ? Bu durumla ilgili herhangi bir şey yapabilir mi ?

Uygulanabilecek herhangi bir şey (hukuki bir yol) var mı ? Yoksa senelerce alın terimizle kazandığımız tasarruflarımızın üzerine soğuk su mu içeceğiz ?

 

Bu konuda bilgi,görüş ve fikirleriniz var ise alabilir miyim ?

Teşekkürler
...